Stanisława Celińska i jej „Malinowa”

z towarzyszeniem zespołu Macieja Muraszki!

 

Koncert premierowy - Opera Krakowska Kraków, 8 lipca

oraz

koncert dodatkowy - Nowohuckie Centrum Kultury, 23 września

 

„Malinowa…”  to najnowsza płyta artystki, wyczekiwana przez wielbicieli od wydania i ogromnego sukcesu „Atramentowej”, która wszak zdobyła status podwójnej Płyty Platynowej.

Płyta dzisiejsza jest zainspirowana spotkaniami z fanami i im dedykowana – zresztą powstały one pod wpływem rozmów i historii opowiedzianych przez słuchaczy na spotkaniach po koncertach. Je właśnie wykorzystała Stanisława Celińska pisząc swoje autorskie teksty do płyty (dodatkowe trzy piosenki są autorstwa Doroty Czupkiewicz). A wszystko po to, aby pomóc słuchaczom w różnych ważnych chwilach i rozterkach życiowych.

W sumie mamy 14 premierowych utworów w wykonaniu niepowtarzalnej i charyzmatycznej artystki, która zabiera w podróż po kawiarnianych jazzowych klimatach, pełnych zmysłowych dźwięków fortepianu, saksofonu, akordeonu i kontrabasu.

Za muzykę, aranżacje i produkcję – podobnie jak przy poprzednich płytach – odpowiedzialny  jest Maciej Muraszko, który wzbogacił ją o nowe brzmienia. Niespodzianką jest utwór Ja-tu, Ty-tam, śpiewany  w duecie z Piotrem Fronczewskiego oraz gościnny udział akordeonisty Marcina Wyrostka.

 

Miesięcznik „Kraków” patronuje koncertowi w Krakowie.

 

Bilety do nabycia na:

https://www.ebilet.pl/muzyka/piosenka/stanislawa-celinska/

 

Z najwyższej półki: Jan Józef miałby sto lat
- Krzysztof Burnetko

Bedeker krakowski: Kraków, czyli czas przyszły!
- Iga Dzieciuchowicz

Pasy pany: Jedyny taki klub w Unii Europejskiej
- Jerzy Pilch

Na czerwonym świetle

Witryna fotoreporterów